Strona główna › Nowe mieszkania w Warszawie › Rytm Mokotowa

Rytm Mokotowa: ceny, terminy i co sprawdzić przed zakupem

Aktualizacja:

Jedna z tańszych nowych inwestycji na Mokotowie firmy ROBYG. Sprawdzam położenie, rzeczywiste ceny mieszkań, wyniki odbiorów technicznych i to, dla kogo ten adres będzie dobry.

inwestycjaceny 2026Mokotów

Autor: Dmitrij Derewiago, Pośrednik nieruchomości, Skylight Brokers · o projekcie

W skrócie

Rytm Mokotowa to osiedle firmy ROBYG przy Antoniewskiej na Augustówce, w południowo-wschodniej części Mokotowa. Należy do tańszych nowych inwestycji w dzielnicy: pod koniec sierpnia ceny zaczynały się od około 525 tys. zł i 13 900 zł za metr; część lokali była już gotowa.

Dla kogo: dla osób chcących kupić nowe mieszkanie na Mokotowie bez budżetu powyżej miliona, jeżdżących autem lub pracujących z domu i ceniących zieleń nad Wisłą. Co może przeszkadzać: metro jest daleko, wokół trwają budowy, a ulice i chodniki na Augustówce nie nadążają za nowymi domami.

Gdzie znajduje się Rytm Mokotowa

Mapa wskazuje ulicę Antoniewską. Przed wizytą sprawdź adres wybranego budynku na stronie dewelopera: etapy powstały na sąsiednich działkach.

Lokalizacja i otoczenie: zielony skraj Mokotowa w budowie

Rytm Mokotowa stoi przy Antoniewskiej i Piramowicza na Augustówce, między Sadybą, Siekierkami a Wilanowem. Deweloper nazywa to miejsce malowniczą częścią Mokotowa, co ma pewne uzasadnienie: obok Fort Augustówka i starorzecza Wisły, w tym Jeziorko Czerniakowskie, Sielanka i Jezioro Wilanowskie; niedaleko też do Łazienek i nad Wisłę.

Zanim kupisz, sprawdź, jak okolica wygląda dziś. Augustówka to jeden z największych placów budowy na Mokotowie. Kolejne inwestycje powstają obok siebie, na przykład Mokotów Sportowy firmy Dom Development. Lokalne media mówią o „nowym Mokotowie” i porównują skalę zabudowy z Miasteczkiem Wilanów. Dawna infrastruktura powstała jednak dla domów jednorodzinnych, nie dla tysięcy nowych mieszkańców.

Według miejscowej prasy na części Antoniewskiej nadal jest stara nawierzchnia, która po ulewach zmienia się w „wielkie jezioro”. Wzdłuż ważnych ulic brakuje chodników, a wąskimi drogami jeżdżą ciężarówki z zakładów i budów. Mieszkańcy skarżyli się na kurz, hałas i zapach z pobliskich obiektów przetwarzających odpady. Miasto zapowiada remont, ale najpierw trzeba ułożyć sieci, a dopiero potem budować drogi. Według ostatnich planów przebudowa Bartyckiej ma się zacząć nie wcześniej niż w 2027 roku.

Jest też istotny szczegół z lokalnych mediów: w starej części Augustówki nadal brakuje gazu, kanalizacji i miejskiego ogrzewania, choć obok działa elektrociepłownia. Dotyczy to starych prywatnych domów; o przyłączach nowej inwestycji decyduje deweloper. Źródło ogrzewania i orientacyjny czynsz administracyjny dla wybranego budynku sprawdź jednak w prospekcie informacyjnym i u sprzedawcy, by uniknąć niespodzianek w rachunkach.

Po stronie zalet: blisko odnowiony Kopiec Powstania Warszawskiego przy Bartyckiej oraz wiele terenów do spacerów nad wodą. Jest tu więcej zieleni i otwartej przestrzeni niż w gęstej zabudowie przy metrze.

Transport

Metra tu nie ma i nie pojawi się w najbliższych latach: planowana stacja Siekierki linii M3 to bardzo odległa perspektywa. Dziś podstawą dojazdu są autobusy i samochód. Deweloper podaje około 20 minut rowerem do centrum, bliskość mostu Siekierkowskiego i południowej obwodnicy. Miasto planuje tramwaj do Elektrociepłowni Siekierki, lecz nie ma jeszcze terminu kursowania, więc nie opierałbym na nim decyzji. Przed zakupem przejedź trasę do pracy w dzień powszedni w szczycie, najlepiej dwa razy.

Budynek, mieszkania i ceny: za co płacisz

Inwestycja ma etapy 1A, 1B, 2A i 2B. Mieszkania od jednego do czterech pokoi, o powierzchni od około 32 do 88 m². Na parterach są lokale z ogródkami, wyżej balkony i loggie. Na osiedlu zaplanowano strefę fitness, salę do jogi, klub malucha, plac zabaw i lokale usługowe na parterach.

InwestycjaRytm Mokotowa
DeweloperROBYG
DzielnicaMokotów
Adresul. Antoniewska
Ceny na 30.08.2026od 525 145 zł; od 13 857 zł/m²; 1-3 pokoje; 32-65 m²; gotowe do odbioru
Sprawdzone u dewelopera31.08.2026
Co to dla Ciebie oznacza. Cena „od” pokazuje jedynie najtańszy dostępny lokal w dniu sprawdzenia. Mieszkanie o potrzebnej Ci powierzchni i na wybranym piętrze może kosztować inaczej. Przed rezerwacją poproś o kartę konkretnego lokalu z pełną ceną i opłatami dodatkowymi.

W tej inwestycji szczególnie łatwo się pogubić, bo oferta obejmuje dwa różne typy mieszkań. Pierwszy to gotowe lokale rodzinne o powierzchni około 60-87 m², dla których deweloper promował cenę od 12 900 zł za metr. Drugi to nowy etap 2B, znacznie droższy. W jego katalogu były na przykład: 62,90 m² za 962 370 zł (15 300 zł/m²), 43,25 m² za 713 625 zł (16 500 zł/m²), 39,05 m² za 652 135 zł (16 700 zł/m²) oraz 31,77 m² za 552 798 zł (17 400 zł/m²).

Mniejsze lokale są tu droższe za metr, a większe tańsze. Reklamowe „12 900 zł za metr” dotyczyło określonych gotowych mieszkań. Na start etapu 2B ROBYG ogłosił rabat 5% na wybrane lokale, ale była to czasowa promocja z regulaminem, nie stały cennik. Porównuj konkretne mieszkania, nie reklamy.

W Rytm Mokotowa rabat na etap 2B dotyczył wybranych mieszkań i określonego terminu. Mogę sprawdzić wybrany lokal według historii ceny i kosztu z parkingiem.

Cena całkowita. Według katalogu miejsce w garażu podziemnym kosztowało 42 000 zł, a komórki lokatorskie od około 7200 zł. Dla rodziny na Augustówce, gdzie trudno obyć się bez samochodu, parking jest prawie konieczny. Do ceny lokalu dolicz więc od razu około 42-50 tys. zł. Inne koszty, od podatków po wykończenie, opisujemy w artykule o całkowitym koszcie zakupu.

Dlaczego tańsze niż na pozostałym Mokotowie. Najniższe 13 900 zł za metr jest znacznie poniżej średniej ceny nowych lokali na Mokotowie pod koniec sierpnia, wynoszącej około 19 700 zł. To cena za lokalizację: dojazdy, dostępne usługi i budowy w pobliżu. Jeśli odpowiada Ci trasa do pracy, różnica może być korzystna. Jeśli nie, zapłacisz za nią czasem każdego dnia.

Dla porównania metr mieszkań z rynku wtórnego na sąsiednich Siekierkach kosztował według oszacowania opartego na transakcjach latem około 18 000 zł, bo stoi tam już wiele nowych budynków. Najniższa cena w Rytmie Mokotowa jest zatem niższa nawet niż ceny używanych mieszkań obok. Może to być atut przy późniejszej sprzedaży, lecz niczego nie gwarantuje: na Siekierkach ceny podnoszą nowe domy przy jeziorze, nie dostęp do metra.

Ile wyniesie rata kredytu

Przykład z katalogu nowego etapu: 62,90 m² za 962 370 zł i parking za 42 000 zł, razem około miliona. Wkład własny 20% to około 200 tys. zł, a kredyt około 800 tys. zł. Przy oprocentowaniu około 6,3% przez 30 lat miesięczna rata wyniosłaby mniej więcej 5000 zł; banki zwykle oczekują wtedy dochodu rodziny netto od 10 tys. zł. Swój budżet oszacujesz w kalkulatorze zdolności kredytowej.

Gotowe mieszkanie czy nowy etap

Jeśli wynajmujesz mieszkanie, licz zarówno cenę, jak i czas oczekiwania. Przy najmie za 3-4 tys. zł miesięcznie rok kosztuje 40 tys. zł lub więcej. Warto doliczyć to do ceny lokalu w budowie. Gotowe większe mieszkanie w promocji może być korzystniejsze od nowego małego, choć reklama późniejszego etapu wygląda zachęcająco. Nowy etap daje za to większy wybór układów i pięter oraz płatności rozłożone w czasie. W umowie sprawdź datę przekazania lokalu i dowiedz się, co zrobić w razie opóźnienia.

Jak wybrać mieszkanie w tej inwestycji

Dwa mieszkania o takim samym metrażu mogą się znacząco różnić. Sprawdź, czy okna wychodzą na cichy dziedziniec, czy na Antoniewską z ruchem samochodów i ciężarówek. Lokal na parterze z ogródkiem jest wygodny dla dzieci i psa, ale ogródek wymaga opieki, zapewnia mniej prywatności i może być trudniejszy do odsprzedaży. Porównaj strony świata i sprawdź, co stanie naprzeciwko w kolejnych etapach. Przy różnicy w cenie rzędu kilku procent dopłaciłbym raczej za światło i spokojny widok niż za wyższe piętro bez innych korzyści.

Deweloper i opinie

ROBYG należy do największych deweloperów w Polsce, z licznymi inwestycjami w Warszawie. Jego reputację można sprawdzać po oddanych budynkach, nie tylko reklamie. Dla Rytmu Mokotowa są już wyniki niezależnych odbiorów technicznych: portal Pewny Lokal zebrał raporty z 31 odbiorów między grudniem 2025 a sierpniem 2026 roku.

Wyniki są dość dobre. Ogólna ocena jakości to 4,3/5, ocena wagi usterek 4,1/5, a obsługi klientów 4,8/5. Inżynierowie dobrze ocenili wylewki i nie wykryli problemów z wilgocią. Najczęstsze uwagi dotyczyły tynków (nierówności, odpryski, ślady wilgoci), pęknięć, zarysowań, niedziałających podczas odbioru instalacji oraz regulacji drzwi. Najniżej wypadły okna, 3,5/5, głównie okucia i drobne uszkodzenia.

W praktyce usterki wydają się przeważnie kosmetyczne i możliwe do naprawy, ale warto zabrać fachowca na odbiór. Poproś wcześniej o uruchomienie ogrzewania i wentylacji, żeby dało się je sprawdzić, oraz obejrzyj uważnie okna i drzwi. Odbiór i protokół opisujemy w artykule o odbiorze technicznym mieszkania. Opinii o codziennym życiu na osiedlu jest jeszcze mało: inwestycja jest nowa, pierwsi mieszkańcy dopiero się wprowadzają.

Co się zmieni w okolicy

Augustówka będzie szybko się zmieniać. W sąsiedztwie powstaną kolejne etapy i osiedla, a wraz z nimi będą jeszcze lata budów, ciężarówek i nowych sąsiadów. Z czasem zwykle przybywa też sklepów i usług, a mieszkańcy naciskają na miasto w sprawie chodników i dróg. Bartycką obiecano przebudować z chodnikami, drogami rowerowymi i nowymi przystankami, ale nie wcześniej niż w 2027 roku. Tramwaj na Siekierki pozostaje planem, a metro jest sprawą kolejnych dekad.

Kupuj tutaj, jeśli odpowiada Ci obecny stan okolicy. Zapowiedzi na przyszłość traktuj jako możliwy bonus, nie część ceny mieszkania.

Zalety i wady Rytmu Mokotowa

Zalety. Jeden z niższych progów zakupu nowego mieszkania na Mokotowie. Gotowe lokale, które można obejrzeć. Rodzinne metraże i ogródki na parterach. Dużo terenów zielonych oraz wody w pobliżu. Przyzwoite wyniki odbiorów technicznych i dobra ocena obsługi.

Wady. Brak metra i brak perspektyw na nie w najbliższych latach. Ulice, chodniki i sieci na Augustówce nie nadążają za liczbą mieszkańców. Kolejne lata budów obok. Zakłady przemysłowe, na które skarżą się mieszkańcy. Cena „od” może się znacznie różnić od ceny lokalu, którego szukasz, zwłaszcza w nowym etapie.

Dla kogo, a dla kogo nie

Jeśli pracujesz z domu albo jeździsz autem nie do centrum, Rytm Mokotowa może być dobrym kompromisem: adres na Mokotowie, zieleń i woda w pobliżu oraz cena wyraźnie niższa od średniej w dzielnicy.

Jeśli masz rodzinę i potrzebujesz większego mieszkania, sprawdź gotowe lokale 60-87 m², szczególnie jeśli promocyjna cena wciąż obowiązuje. Są tańsze za metr niż mniejsze lokale w nowym etapie i można szybciej się wprowadzić. Ustal jednak wcześniej, jakie szkoły i przedszkola są dostępne pod tym adresem.

Jeśli masz małe dzieci, na osiedlu są plac zabaw i klub malucha, a deweloper pisze o szkołach, przedszkolach i żłobkach w okolicy. „W okolicy” na Augustówce może jednak oznaczać dojazd autobusem lub samochodem. Przed zakupem sprawdź publiczną szkołę i przedszkole przypisane do adresu oraz drogę pieszo. Nie przy wszystkich ulicach są już chodniki.

Jeśli codziennie dojeżdżasz do centrum bez auta, zastanowiłbym się dwa razy. Porównaj adres z inwestycjami bliżej metra, na przykład na Służewcu, i policz czas spędzany w autobusie przez cały rok.

Jeśli potrzebujesz ciszy i gotowej infrastruktury, sprawdź również Sadybę albo Stegny: droższe, ale osiedla są już urządzone.

Jeśli kupujesz pod wynajem, niższa cena zakupu jest zaletą, lecz najemców będzie interesować dojazd do pracy. Nieduże mieszkania w nowym etapie są droższe za metr, dlatego policz rentowność osobno.

Porównaj także inne inwestycje na Mokotowie: Modern Mokotów na Służewcu (bardziej miejski charakter, drożej, bliżej metra i biur) oraz Jaśminowy Mokotów VI (niska zabudowa, gotowe lokale, ale znacznie drożej). Zestawienie całej dzielnicy znajdziesz w przewodniku po nowych mieszkaniach na Mokotowie.

Gdybym wybierał dla siebie

Rytm Mokotowa pokazałbym przede wszystkim dwóm grupom kupujących. Pierwsza to rodzina pracująca z domu lub jeżdżąca samochodem, która chce większego nowego mieszkania na Mokotowie bez budżetu 1,5 mln zł. Gotowe lokale 60-87 m² wydają mi się dla niej jedną z rozsądniejszych ofert w dzielnicy. Druga to osoba kupująca pierwsze mieszkanie i godząca się na dojazd autobusem w zamian za własne lokum w tej części miasta.

Osobie codziennie dojeżdżającej do centrum transportem publicznym pokazałbym najpierw inwestycje przy metrze i porównał: ile dodatkowych minut dziennie zajmie droga i ile można zaoszczędzić na zakupie. Zdarza się, że oszczędność nie wygląda już atrakcyjnie, gdy przez lata płaci się za nią czasem.

Co sprawdzić przed rezerwacją

W gotowym budynku największą niewiadomą nie jest termin odbioru, tylko rzeczywisty stan lokalu i otoczenia. Przyjedź za dnia i wieczorem w dzień powszedni. Zobacz dziedziniec, klatkę schodową, ilość światła w mieszkaniu, plany zabudowy naprzeciwko i wyjazd w szczycie. Przeczytaj też dokumenty:

  1. Kto formalnie sprzedaje lokal: nazwa spółki w umowie, nie tylko marka na stronie.
  2. Prospekt informacyjny z załącznikami: działka, pozwolenia, etap, terminy i plany sąsiednich działek.
  3. Całkowita cena mieszkania oraz osobne ceny parkingu, komórki lokatorskiej i obowiązkowych dodatków.
  4. Warunki umowy rezerwacyjnej i zwrotu opłaty.
  5. Harmonogram płatności oraz jego zgodność z terminami uruchomienia kredytu.
  6. Standard deweloperski: co obejmuje cena, a co trzeba będzie zrobić po odbiorze.
  7. Daty przekazania mieszkania i przeniesienia własności w umowie, zamiast reklamowej daty „gotowości”.

O kolejnych krokach piszemy w poradniku: jak kupić mieszkanie od dewelopera. Historię ceny konkretnego lokalu porównaj z oficjalnymi danymi: jak odczytać historię cen.

Wybierz mieszkanie i porównaj z innymi inwestycjami

Napisz, jaki masz budżet, ilu pokoi potrzebujesz i kiedy chcesz odebrać klucze. Porównam Rytm Mokotowa z 3-5 innymi inwestycjami na Mokotowie i w pobliżu, pokazując różnice w cenie oraz codziennym dojeździe.

Zobacz propozycje nowych mieszkań

Obserwuj cenę mieszkania w inwestycji

Zapisujemy cenę od pierwszego sprawdzenia i odnotowujemy późniejsze zmiany. Nie uzupełniamy historii cen wstecz bez danych.

1Punktów w historii
od 525 145 złCena od
2026-08-30Dzień sprawdzenia

Jak obserwować cenę nowego mieszkania

Inwestycje i sąsiednie osiedla

Dzielnica: Mokotów

Inwestycje na Mokotowie: Modern MokotówJaśminowy Mokotów VI

Osiedla: StegnySłużewiecSadyba

Kredyt: Kalkulator zdolności kredytowej

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje mieszkanie w Rytmie Mokotowa?
Pod koniec sierpnia 2026 roku ceny zaczynały się od około 525 tys. zł i 13 900 zł za metr. W nowym etapie 2B ceny metra są wyższe, około 15 300-17 400 zł zależnie od powierzchni. Przed rezerwacją potwierdzamy cenę danego mieszkania u dewelopera.
Kto jest deweloperem Rytmu Mokotowa?
ROBYG, jeden z większych deweloperów w Polsce. Według raportów z niezależnych odbiorów technicznych jakość inwestycji oceniono na 4,3/5, a obsługę klientów na 4,8/5.
Czy w Rytmie Mokotowa są gotowe mieszkania?
Tak, część lokali można już obejrzeć w gotowym budynku. Równolegle sprzedawany jest nowy etap 2B.
Ile kosztuje parking w Rytmie Mokotowa?
W katalogu dewelopera miejsce w garażu podziemnym kosztowało 42 000 zł, a komórka lokatorska od około 7200 zł. Uwzględnij te kwoty przy porównywaniu mieszkań.
Czy w pobliżu jest metro?
Nie. Podstawowy transport to autobusy i samochód; według dewelopera do centrum jedzie się rowerem około 20 minut. Stacja Siekierki na planowanej linii M3 pozostaje bardzo odległą perspektywą.
Co wybrać: Rytm Mokotowa czy Modern Mokotów?
Rytm Mokotowa jest znacznie tańszy za metr i ma spokojniejsze otoczenie, ale leży daleko od metra na osiedlu, które wciąż powstaje. Modern Mokotów kosztuje więcej, za to znajduje się na miejskim Służewcu, blisko biur, centrum handlowego i transportu. Przy codziennych dojazdach do centrum zwykle wygodniejszy będzie drugi, przy pracy z domu pierwszy.
Czy kupujący płaci prowizję za pomoc w znalezieniu mieszkania?
W większości inwestycji, przy których pomagamy, kupujący nie płaci prowizji. Warunki konkretnego projektu potwierdzamy przed oglądaniem.
Źródła danych i opinii

Ceny to obraz publicznej oferty na 30 sierpnia 2026 roku i katalog dewelopera. Informacje o jakości pochodzą z niezależnych raportów z odbiorów technicznych, o okolicy z lokalnych mediów. Przed rezerwacją potwierdzamy cenę i dostępność u dewelopera.

Aktualizacja: 26 września 2026. Ceny i dostępność na 30 sierpnia 2026 roku. Promocje dewelopera mogą się zmieniać, więc przed rezerwacją potwierdzamy je u ROBYG.

Rozważasz Rytm Mokotowa?

Możesz od razu sprawdzić wybrany lokal: całkowitą cenę, termin i dokumenty. Możesz też poprosić o 3-5 podobnych mieszkań w innych inwestycjach. Nie trzeba ponownie wpisywać wszystkich danych: wiemy już, o którą inwestycję pytasz.

Pierwszy przycisk jest dla osób, które wciąż szukają. Drugi pomoże sprawdzić wybrane już mieszkanie.

Znajdźmy mieszkanie w Twoim budżecie

Zostaw numer telefonu. Prześlę 3-5 aktualnych mieszkań spełniających Twoje warunki i wskażę, gdzie cena jest zawyżona. W większości inwestycji pomoc dla kupującego jest bezpłatna.

Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności. Wolisz komunikator? Przycisk WhatsApp znajdziesz u dołu ekranu.