W skrócie
Sengera 1 to niewielki dom Marvipol na Natolinie, w południowej części Ursynowa: 56 mieszkań o powierzchni 26-120 m², garaż podziemny, balkon lub loggia przy każdym lokalu. Według dewelopera do stacji metra Natolin jest około 700 metrów. Pod koniec sierpnia ceny zaczynały się od 709 500 zł i około 19 800 zł za metr; pod koniec września pozostało 19 wolnych mieszkań. Termin odbioru: koniec 2026 roku.
Dla kogo: dla osób szukających nowego mieszkania blisko linii M1 i terenów zielonych, które są gotowe zapłacić za lokalizację. Na co uważać: metr kosztuje tu więcej niż średnia na Ursynowie, małe mieszkania nawet 28 tys. zł za metr, a sąsiedni Las Natoliński jest rezerwatem dostępnym wyłącznie podczas wycieczek z przewodnikiem.
Gdzie znajduje się Sengera 1
Dom stoi przy ulicy Mariana Sengera „Cichego” 1 na Natolinie, na południu Ursynowa. Przed wizytą potwierdź lokalizację na stronie dewelopera.
Lokalizacja i otoczenie: Natolin między metrem a lasem
Natolin jest przedostatnią stacją linii M1 przed Kabatami i spokojną, zieloną częścią Ursynowa. Wokół dominują osiedla powstające wraz z dzielnicą, a na południu i wschodzie są parki i lasy. Nowych budynków jest niewiele, ponieważ prawie nie ma już wolnych działek. Sengera 1 to właśnie taki rzadki przypadek: jeden dom na niedużej parceli pośród istniejącej zabudowy.
Według Marvipol stacja Natolin znajduje się około 700 metrów od domu. Przy sąsiednich ulicach Belgradzkiej i Mandarynki są przystanki, z których do metra jedzie się około trzech minut; portal nowych mieszkań podaje odległość do przystanków rzędu 80-380 metrów. Podróż metrem z Natolina do centrum, podobnie jak z Kabat, trwa nieco ponad 20 minut i nie zależy od korków. Przejdź tę trasę samodzielnie rano, także z dzieckiem lub wózkiem, jeśli to Twój codzienny scenariusz: strony dewelopera podają nieco odmienne czasy dotarcia do metra.
Deweloper podkreśla bliskość Lasu Natolińskiego. To prawda, ale jest zastrzeżenie: las stanowi rezerwat przy Pałacu w Natolinie, więc nie można tam swobodnie spacerować; wstęp mają zorganizowane grupy z przewodnikiem. Mieszkańcy Ursynowa od dawna dyskutują o tym z zarządzającą terenem fundacją. Na codzienne spacery pozostają Las Kabacki na południu, o powierzchni około 900 hektarów, oraz parki dzielnicy. Więcej o Natolinie i Kabatach znajdziesz na stronie nowych mieszkań na Kabatach oraz w przewodniku po Ursynowie.
Co jest w okolicy? Ursynów to rozwinięta dzielnica, z dostępem do szkół, przedszkoli, przychodni, basenów i sklepów w poszczególnych osiedlach. Od 2021 roku działa tu Szpital Południowy. Mieszkańcy wspominają też o korkach na Puławskiej dla osób korzystających z samochodu i trasach przelotów samolotów nad częścią dzielnicy. Przed rezerwacją posłuchałbym okolicy przy domu w godzinach szczytu.
Budynek, mieszkania i ceny: co dostajesz za te pieniądze
Sengera 1 to pojedynczy budynek z ośmioma piętrami, parterem, 56 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi. Według dewelopera mieszkania mają 26-120 m², od kawalerek po duże lokale rodzinne; każde ma balkon lub loggię. Standard obejmuje system inteligentnego domu do sterowania oświetleniem, gniazdkami, ogrzewaniem i wodą. Zaplanowano zielony dach, zbiornik na deszczówkę, czujnik jakości powietrza, rowerownię, podziemny garaż i minimalistyczne lobby. Budowa ruszyła pod koniec 2024 roku, a Marvipol regularnie publikuje fotografie postępów, ostatnie z września 2026 roku.
| Inwestycja | Sengera 1 |
|---|---|
| Deweloper | Marvipol |
| Dzielnica | Ursynów |
| Adres | ul. Mariana Sengera „Cichego” 1 |
| Ceny na 30.08.2026 | od 709 500 zł; od 19 800 zł/m²; 1-4 pokoje w publicznym zestawieniu; IV kw. 2026 |
| Sprawdzone u dewelopera | 31.08.2026 |
Rozpiętość cen w budynku jest duża. Pod koniec sierpnia lokale w katalogu dewelopera kosztowały około 709 500 zł do 2,38 mln zł, a metr od 19 800 do 28 400 zł. Pod koniec września zostało 19 mieszkań o powierzchni 26-103 m², w cenach od 709 500 zł do około 2,08 mln zł i od 20 200 do 28 300 zł za metr. Największe, około 120 m², najwyraźniej się sprzedało; dlatego wzrosła najniższa cena metra, co nie musi oznaczać podwyżki pozostałych lokali.
Mniejsze mieszkania są droższe za metr. W sierpniu dwupokojowe lokale o powierzchni 41-43 m² kosztowały około 1,00-1,05 mln zł, czyli 24 300-24 400 zł za metr. Czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 120 m² kosztowało około 2,38 mln zł, czyli 19 800 zł za metr. To typowy mechanizm rynkowy, ale różnica w tym domu zbliża się do 50%. Dla porównania przeciętna cena metra nowego mieszkania na Ursynowie wynosiła pod koniec sierpnia około 18 600 zł.
W Sengera 1 małe dwa pokoje są droższe za metr niż większy lokal. Mogę porównać mieszkania o potrzebnym metrażu i sprawdzić całkowity koszt wybranego układu.
Piętro też kosztuje i tutaj dobrze to widać. Ten sam układ 79,48 m² sprzedawano w sierpniu po różnych cenach: około 21 000 zł za metr na pierwszym piętrze, 21 500 na drugim, 22 000 na trzecim, 22 300 na czwartym i 22 800 na piątym. Między pierwszym a piątym piętrem daje to około 140 tys. zł za takie samo mieszkanie. Sam zdecyduj, czy światło, widok i większa cisza są warte tej kwoty, ale policz różnicę wcześniej.
O terminie. Portal nowych mieszkań podaje odbiór w czwartym kwartale 2026 roku, natomiast w sierpniowym katalogu dewelopera pojawiał się pierwszy kwartał 2027 roku. Jeden kwartał różnicy to dla najemcy kolejne kilka tysięcy złotych czynszu. Kieruj się datą przekazania lokalu w umowie; jeśli dom jest prawie gotowy, zapytaj o przewidywany termin pozwolenia na użytkowanie.
Ile wyniesie rata kredytu
Załóżmy mieszkanie dwupokojowe za około 1 mln zł. Wkład własny 20% oznacza około 200 tys. zł oszczędności i kredyt około 800 tys. zł. Przy oprocentowaniu około 6,3% i okresie 30 lat rata wyniosłaby około 4950 zł miesięcznie; banki zwykle oczekują dochodu rodziny netto około 10-11 tys. zł. Dodaj koszt miejsca w garażu: Marvipol podaje jego cenę na zapytanie. Własny budżet oszacujesz w kalkulatorze zdolności kredytowej, a pozostałe koszty opisujemy w artykule o pełnej cenie zakupu.
Z czym porównać na Ursynowie
Aby ocenić dopłatę za Natolin i metro, zestaw inne inwestycje w dzielnicy według cen z końca sierpnia. Quattro Ursynów firmy Unimax na Wyczółkach zaczynało się od 682 tys. zł i około 16 900 zł za metr, lecz odbiór przewidziano dopiero na koniec 2027 roku. Enklawa Ursynów firmy Home Invest przy Kłobuckiej oferowała gotowe mieszkania od 761 tys. zł i około 15 800 zł za metr. Gotowe Apartamenty Pustułeczki firmy Unimax zaczynały się od 899 tys. zł i około 19 700 zł za metr. Między Enklawą a Sengera 1 różnica wynosi około 4000 zł za metr, czyli niemal 240 tys. zł na mieszkaniu 60 m². To możliwy koszt życia przy metrze i lesie; jego wartość zależy od Twoich tras.
Jeśli codziennie jeździsz metrem do centrum, za tę kwotę oszczędzasz dziesiątki godzin miesięcznie spędzanych w korkach. Jeśli jeździsz samochodem do biur przy Puławskiej lub w stronę Wilanowa, dopłata za pieszy dostęp do stacji może być zbędna. Warto wtedy zobaczyć gotowe mieszkania w zachodniej części dzielnicy.
Deweloper i opinie o nim
Marvipol Development to warszawski deweloper obecny na rynku od około trzech dekad. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i kontrolowana przez założyciela Mariusza Książka. W 2025 roku sprzedała 325 mieszkań i 77 apartamentów inwestycyjnych. Buduje w Warszawie, Gdańsku i innych miastach, a w ostatnich latach rozwija również projekty hotelowe. Według kierownictwa do 2027 roku chce sprzedawać 800-1000 mieszkań rocznie i przygotowuje dużą inwestycję przy Alejach Jerozolimskich. Moim zdaniem skala działania i plany firmy mogą uspokajać kupującego, bo deweloperowi zależy na reputacji. Kondycja spółki nie zastępuje jednak sprawdzenia rachunku powierniczego i umowy dotyczącej Twojego mieszkania.
O jakości więcej mówią niezależne odbiory techniczne. Portal Pewny Lokal zebrał wyniki 187 odbiorów mieszkań Marvipol w siedmiu inwestycjach: liczba usterek otrzymała 4,2/5, ich powaga 3,9/5, a obsługa dewelopera 4,6/5. Inżynierowie najczęściej znajdują wyszczerbienia i uszkodzenia, niedociągnięcia montażowe i tynkarskie, pęknięcia oraz zarysowania. Najsłabiej oceniono okna (3,4/5), najlepiej brak wilgoci. W opiniach zwracają uwagę na dobrą pracę personelu i w większości kosmetyczny charakter wad.
Wniosek: usterki Marvipol są zwykle niewielkie, ale warto zabrać na odbiór fachowca i uważnie sprawdzić okna oraz ich regulację. O przebiegu odbioru i protokole piszemy w artykule o odbiorze mieszkania.
Zalety i wady Sengera 1
Zalety. Metro M1 w zasięgu spaceru i przewidywalny czas dojazdu do centrum. Spokojna, rozwinięta dzielnica z usługami. Kameralny dom z 56 mieszkaniami, bez wieloletniej budowy kolejnych etapów obok. Balkony we wszystkich lokalach, garaż podziemny i inteligentny dom. Bliski termin odbioru: przy prawidłowym przebiegu prac klucze powinny być dostępne za kilka miesięcy.
Wady. Wysoka cena metra, szczególnie w małych mieszkaniach. Pozostało tylko 19 lokali, więc wybór układów jest ograniczony. Sąsiedni Las Natoliński jest niedostępny dla swobodnych spacerów. Koszty wspólne w niedużym domu rozkładają się na mniejszą liczbę właścicieli, więc opłaty mogą być wyższe niż na dużym osiedlu. Kierowcy muszą uwzględnić korki na Puławskiej.
Dlaczego opłaty eksploatacyjne są istotne w małym domu
W budynku z 56 mieszkaniami koszty windy, garażu, sprzątania, wywozu śmieci oraz obsługi zielonego dachu i systemu inteligentnego domu dzielą się na niewielką liczbę właścicieli. Miesięczne opłaty do wspólnoty i fundusz remontowy mogą więc przewyższać stawki w dużym osiedlu z setkami mieszkań. Przed rezerwacją poproś dewelopera o prognozę kosztów i zapytaj, kto będzie zarządzał domem po odbiorze. Te wydatki poniesiesz co miesiąc, a bank uwzględni je przy ocenie zdolności kredytowej.
Dla kogo to miejsce, a dla kogo nie
Jeśli dojeżdżasz do centrum metrem, to jedna z ciekawszych opcji na południu Ursynowa: około 700 metrów do stacji i brak zależności od korków. Sprawdź rzeczywistą trasę do wejścia do metra.
Jeśli masz rodzinę, zobacz większe lokale: cena metra jest w nich niższa, a w okolicy są szkoły, przedszkola, baseny i Las Kabacki. Porównaj pełną cenę mieszkań 75-100 m² z innymi częściami Ursynowa.
Jeśli masz ograniczony budżet, Sengera 1 raczej nie będzie najtańszym wyborem: kawalerka kosztuje od 709 tys. zł, a za milion dostępne jest jedynie mieszkanie dwupokojowe około 42 m². W zachodniej części Ursynowa, np. w gotowej Enklawie Ursynów, metr kosztował pod koniec sierpnia około 15 800 zł, choć do metra jest stamtąd daleko. Sprawdź stronę nowych mieszkań na Ursynowie.
Jeśli kupujesz pod wynajem, małe mieszkanie przy linii M1 łatwo wynająć, ale przy cenie około 24 tys. zł za metr stopa zwrotu będzie skromna. Licz ją od pełnej ceny wraz z garażem, a nie od reklamowej ceny metra.
Jeśli szybko potrzebujesz kluczy, termin za kilka miesięcy to zaleta. Porównaj jednak inwestycję z gotowymi mieszkaniami na Ursynowie, do których można się wprowadzić od razu.
Gdybym wybierał dla siebie
Rozważałbym Sengera 1 jako zakup lokalizacji: metra, Natolina, spokojnej okolicy i niewielkiego nowego domu. Dla rodziny szukającej dużego mieszkania przy M1 to jedna z niewielu nowych propozycji na południu Ursynowa. Metr w większych lokalach kosztuje tu rozsądniej niż w małych.
Małe mieszkania po 24-28 tys. zł za metr porównałbym jednak z mieszkaniami dwupokojowymi przy innych stacjach M1 i z niedawno zbudowanymi lokalami z rynku wtórnego na Natolinie oraz Kabatach. Jeśli po takim porównaniu Sengera 1 nadal znalazłoby się wśród trzech najlepszych propozycji, sprawdziłbym dostępne lokale i dokumenty. Przed rezerwacją koniecznie przeszedłbym też rano w dzień roboczy trasę do metra i poprosił dewelopera o prognozę opłat eksploatacyjnych.
Co sprawdzić przed rezerwacją
Gdy w budynku zostało mniej niż 20 wolnych mieszkań, pokusa szybkiej rezerwacji jest szczególnie duża. Nie odkładaj decyzji bez potrzeby dłużej niż dwa lub trzy dni, ale nie podpisuj umowy podczas pierwszej wizyty. Poproś Marvipol o kartę konkretnego lokalu i sprawdź:
- Kto prawnie sprzedaje mieszkanie: spółka w umowie, a nie tylko marka Marvipol na stronie.
- Prospekt informacyjny z załącznikami: działka, pozwolenia, terminy i planowana zabudowa w okolicy.
- Pełną cenę mieszkania oraz oddzielnie cenę garażu i komórki lokatorskiej.
- Warunki umowy rezerwacyjnej i zwrotu opłaty rezerwacyjnej.
- Harmonogram wpłat i jego zgodność z Twoim kredytem. Przy bliskim odbiorze większa część środków będzie potrzebna szybko.
- Standard wykończenia: co jest w cenie, jak działa system inteligentnego domu i za co zapłacisz po odbiorze.
- Daty przekazania lokalu i przeniesienia własności w umowie, zamiast reklamowej daty „ukończenia”.
Ponieważ budynek jest niemal gotowy, możesz obejrzeć rzeczywiste otoczenie, czego nie da się zrobić przy zakupie na etapie fundamentów. Jeśli deweloper pozwoli, wejdź na wybrane piętro, sprawdź widok z okien, odległość do sąsiednich domów i ustawienie względem stron świata. Przy cenie od miliona złotych pół godziny na miejscu jest więcej warte niż wizualizacje.
Dodatkowo w Sengera 1: zapytaj o postęp budowy i termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie, ceny garażu i komórki oraz prognozę opłat za utrzymanie domu i obsługę inteligentnego systemu. Zachowaj numer lokalu, cenę i datę, żeby śledzić faktyczne zmiany zamiast nowej reklamowej „ceny od”. Etapy zakupu opisujemy w artykule jak kupić mieszkanie od dewelopera, a ochronę wpłat w poradniku o rachunku powierniczym i DFG.
Porównaj Sengera 1 z innymi mieszkaniami
Podaj budżet, liczbę potrzebnych pokoi i termin odbioru. Porównam wolne lokale w Sengera 1 z 3-5 propozycjami blisko linii M1 na Ursynowie. Zobaczysz różnice w cenach, dojeździe i terminach.
Otrzymaj propozycje nowych mieszkańŚledź cenę inwestycji
Zapisujemy cenę od pierwszego sprawdzenia, a potem odnotowujemy jej zmiany. Nie dopisujemy historii wstecz.
Jak śledzić cenę nowego mieszkania
Inwestycje i sąsiednie dzielnice
Dzielnica: Ursynów
Osiedla: Kabaty
Kredyt: Kalkulator zdolności kredytowej
Najczęstsze pytania
Ile kosztują mieszkania w Sengera 1?
Kto jest deweloperem Sengera 1?
Kiedy odbiór Sengera 1?
Jak daleko jest z Sengera 1 do metra?
Czy można spacerować po Lesie Natolińskim?
Czy Sengera 1 ma parking?
Czy można ufać cenie „od”?
Ceny pochodzą z publicznej oferty i katalogu dewelopera z 30-31 sierpnia 2026 roku, a liczba wolnych lokali z końca września. Opis domu zaczerpnięto ze strony Marvipol, oceny jakości z niezależnych odbiorów technicznych, a informacje o okolicy z lokalnych mediów i naszego przewodnika po Ursynowie. Przed rezerwacją ponownie potwierdzamy u dewelopera cenę i dostępność wybranego mieszkania.
- Marvipol: Sengera 1
- RynekPierwotny: karta Sengera 1
- RynekPierwotny: nowe mieszkania na Ursynowie
- Pewny Lokal: odbiory mieszkań Marvipol
- Parkiet: wyniki i plany Marvipol
- PropertyNews: założyciel Marvipol
- Halo Ursynów: dostęp do Lasu Natolińskiego
- RynekPierwotny: nowe mieszkania w Warszawie
- Ustawa o jawności cen mieszkań deweloperskich
- Geoportal: rejestr cen nieruchomości RCN
Aktualizacja: 26 września 2026. Ceny według stanu na 30-31 sierpnia 2026 roku, liczba wolnych mieszkań według stanu na koniec września. Przed rezerwacją potwierdź te dane u Marvipol.
Rozważasz Sengera 1?
Możesz sprawdzić konkretne mieszkanie w tym domu: pełną cenę wraz z garażem, historię ceny, terminy i dokumenty. Możesz też poprosić o 3-5 podobnych propozycji przy metrze. Nie musisz wpisywać wszystkich danych ponownie: będziemy wiedzieć, którą inwestycję oglądasz.
Pierwszy przycisk służy osobom, które nadal wybierają; drugi tym, które znalazły już mieszkanie i chcą je zweryfikować.