Strona główna › Nowe mieszkania w Warszawie Bemowo

Nowe mieszkania na Bemowie: ceny i inwestycje w 2026 roku

Aktualizacja:

Więcej o codziennym życiu w dzielnicy przeczytasz w naszym przewodniku.

Jak mieszka się na Bemowie, kiedy otworzą kolejne stacje metra M2, ile kosztują dwa, trzy i cztery pokoje oraz co mówią mieszkańcy.

1167 mieszkań21 inwestycjiceny na 30.08.2026

Autor: Dmitrij Derewiago, Pośrednik nieruchomości, Skylight Brokers · o projekcie

W skrócie

Bemowo to dobry wybór dla osób szukających większego nowego mieszkania za rozsądną cenę. Pod koniec sierpnia oferowano tu około 1170 lokali w 21 inwestycjach. Średnia cena metra wynosiła około 18,1 tys. zł, znacznie mniej niż na Woli i Mokotowie. Najważniejsza zmiana w dzielnicy to trzy nowe stacje metra M2 na zachodzie, których otwarcie zapowiadano na najbliższe miesiące.

Dla kogo: dla rodzin i osób kupujących pierwsze mieszkanie, którym zależy na przestrzeni, zieleni i spokoju i które mogą poczekać na metro lub klucze. Gotowych lokali było tylko 10 z 1167. Kiedy porównać sąsiadów: jeśli chcesz mieszkać blisko miejskiego życia w centrum albo potrzebujesz gotowego lokalu. Cenowo sprawdź także Ursus.

Średnia cena metra nowych mieszkań: sześć dzielnic

Średnia cena ofertowa deweloperów pod koniec sierpnia 2026 roku. Pomaga porównać dzielnice, lecz nie określa ceny konkretnego mieszkania ani ceny transakcyjnej.

Białołęka
13 726 zł
Ursus
15 942 zł
Bemowo •
18 137 zł
Praga-Północ
19 281 zł
Praga-Południe
20 803 zł
Ochota
28 053 zł

Bemowo na mapie

Jakie jest Bemowo: kilka różnych osiedli

Bemowo leży w północno-zachodniej Warszawie między Wolą, Bielanami i granicą miasta. Przedwojennej zabudowy niemal tu nie ma; dominują bloki z lat 80., mieszkania z ostatnich piętnastu lat i zieleń między budynkami. Obszary zielone zajmują około połowy dzielnicy. Cena, dojazd do centrum i poziom hałasu zależą jednak od konkretnej części Bemowa.

Fort Bema, Bemowo
Fort Bema, Bemowo. Fot.: Ferdziu, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons

Chrzanów: największy plac budowy i przyszłe metro

Na zachodzie dzielnicy buduje się najwięcej. Nowe osiedla powstają wzdłuż Szeligowskiej i sąsiednich ulic. Przy skrzyżowaniu Rayskiego z Szeligowską ma działać stacja Chrzanów. Już teraz Chrzanów jest najdroższą częścią Bemowa na rynku wtórnym: planowane metro częściowo wpłynęło na ceny. Minusem jest gęsta zabudowa w części nowych kwartałów, gdzie budynki stoją blisko siebie.

Jelonki: szkoły i przedszkola blisko domu

Na osiedlach z lat 80. szkoły i przedszkola znajdują się wewnątrz kwartałów mieszkalnych. Dla rodziny z dziećmi w wieku szkolnym to jedna z wygodniejszych części Bemowa. Ceny mieszkań z rynku wtórnego są tu wyraźnie niższe niż na Chrzanowie.

Górce i Fort Bema: zieleń i spokój

Na Górcach ceny mieszkań z rynku wtórnego rosły w 2026 roku szybciej niż w innych częściach dzielnicy. W pobliżu leży Fort Bema, dawna twierdza z parkiem i jednym z największych placów zabaw w Warszawie. To spokojna, zielona okolica niedaleko już działających stacji metra.

Bemowo-Lotnisko i Karolin: taniej, lecz z zastrzeżeniami

Północny zachód dzielnicy przy lotnisku Babice należy do najtańszych większych obszarów Bemowa. Niedaleko, na skrzyżowaniu Połczyńskiej z Sochaczewską, powstaje stacja metra Karolin. Warto jednak sprawdzić hałas samolotów szkoleniowych z lotniska, na który skarżą się mieszkańcy. Część nowych budynków w dzielnicy leży również przy trasie S8 i tam hałas jest dodatkowym problemem.

O codziennym życiu, szkołach i cenach na rynku wtórnym w poszczególnych częściach dzielnicy przeczytasz w przewodniku po Bemowie.

Metro: co już działa i co ma zostać otwarte

Na Bemowie działają stacje linii M2 Bemowo i Ulrychów, otwarte latem 2022 roku. Dojazd do centrum zajmuje z nich około 15-20 minut. Trzy kolejne stacje zachodnie, Lazurowa przy skrzyżowaniu Górczewskiej z Lazurową, Chrzanów i Karolin, były w budowie. W połowie września 2026 roku na nowym odcinku rozpoczęły się jazdy próbne, a prace miały zakończyć się w listopadzie. Według zapowiedzi miasta pasażerowie mieli skorzystać ze stacji w najbliższych miesiącach, prawdopodobnie pod koniec 2026 lub na początku 2027 roku.

Uważaj na reklamowe hasło «przy metrze». Otwarcie stacji już kilkakrotnie przekładano, więc nie planuj dojazdów tak, jakby przyszła stacja działała. Różnica między budynkiem pięć minut od wejścia do metra a takim, do którego idzie się dwadzieścia minut, może być ważniejsza niż 500-800 zł za metr. Policz czas od klatki do peronu dziś i po otwarciu. Postęp budowy możesz śledzić na stronie Metro Warszawskie.

Co mówią mieszkańcy

Co chwalą

Mieszkańcy najczęściej chwalą zieleń i powietrze: Fort Bema, Las Bemowski, park Górczewska i okoliczne pola. Dzielnica jest wymieniana wśród miejsc z czystszym powietrzem w Warszawie. Atutem są też ciche podwórka, niewielki ruch tranzytowy przez osiedla i ceny: za tę samą kwotę kupisz tu większe mieszkanie niż na Woli. Bemowo przyciąga młode rodziny, a w wielu częściach są szkoły i przedszkola.

Przy Forcie Bema i Lesie Bemowskim dostajesz więcej zieleni niż na wielu adresach Woli. Mogę porównać mieszkania w tych okolicach pod względem metrażu i całkowitej ceny.

Na co narzekają

Najczęściej narzeka się na dojazd. Dopóki zachodnie stacje metra nie zostaną otwarte, część mieszkańców korzysta z autobusów, a w szczycie korkują się Lazurowa, Powstańców Śląskich i Radiowa. Drugim problemem jest hałas samolotów z lotniska Babice: mieszkańcy Bemowa i Bielan od lat spierają się z aeroklubem o liczbę lotów, choć inni lubią widok szybowców. Dochodzą gęsta zabudowa nowych osiedli i hałas przy S8. Mieszkańcy wspominają też o braku miejsc w żłobkach, niewielkiej liczbie wieczornych atrakcji i braku szpitala w dzielnicy; najbliższy jest Szpital Wolski.

Mój wniosek z opinii. Bemowo jest lubiane jako miejsce do życia, ale dojazdy bywają uciążliwe. Otwarcie zachodnich stacji metra powinno pomóc części mieszkańców. Przy zakupie sprawdź odległość od stacji oraz położenie budynku względem ruchliwych dróg i lotniska.

Którą część Bemowa wybrać do swojego stylu życia

Jeśli codziennie dojeżdżasz do centrum, szukaj mieszkania w zasięgu spaceru od działających stacji Bemowo i Ulrychów albo przyszłych stacji Lazurowa, Chrzanów i Karolin. Dopóki nowe stacje nie zostaną otwarte, potrzebujesz alternatywy: autobusu lub samochodu.

Jeśli szukasz ciszy i zieleni, sprawdź Górce i okolice Fortu Bema. Ustal, czy dom leży pod trasą samolotów z lotniska Babice.

Jeśli masz ograniczony budżet, Bemowo jest jedną z ciekawszych opcji w granicach miasta: kawalerki zaczynały się od około 485 tys. zł, dwa pokoje od 603 tys. zł. Dla porównania sprawdź Ursus, gdzie metr kosztował przeciętnie o około 2200 zł mniej.

Jeśli masz dzieci, na Jelonkach i Górcach szkoły oraz przedszkola są wśród budynków mieszkalnych. Słabszy punkt to żłobki: brakuje miejsc, więc uwzględnij w budżecie placówkę prywatną.

Jeśli kupujesz pod wynajem, szukaj w zasięgu pieszego dojścia do metra. Takie mieszkania łatwiej będzie wynająć, szczególnie po otwarciu zachodniego odcinka. Więcej w poradniku o nowych mieszkaniach pod wynajem.

Jeśli szybko potrzebujesz kluczy, na Bemowie to trudny scenariusz: pod koniec sierpnia gotowych było zaledwie 10 lokali.

Chcesz, żebym znalazł mieszkania na Bemowie?

Podaj budżet wraz z parkingiem, liczbę pokoi, termin odbioru i miejsce codziennych dojazdów. Wybiorę 3-5 lokali spełniających te warunki i sprawdzę drogę pieszo do działającej lub przyszłej stacji metra. Pokażę też sąsiednią dzielnicę, jeśli za tę samą kwotę oferuje coś lepszego. W większości inwestycji moja pomoc jest dla kupującego bezpłatna; o innych warunkach uprzedzę.

Pierwszy przycisk jest dla osób, które wciąż szukają. Drugi pomoże sprawdzić wybrane już mieszkanie.

Ile kosztuje mieszkanie na Bemowie i co można kupić

Średnia cena metra pomaga jedynie porównać dzielnice. Przy zakupie liczy się całkowita cena mieszkania i wybór w odpowiednim układzie. Tak wyglądały oferty pod koniec sierpnia.

PokoiMieszkańŚrednia cena metra, złNajniższa cenaŚrednia cena
1 pokój14518 965485 184 zł652 545 zł
2 pokoje59218 705602 986 zł765 509 zł
3 pokoje30417 448786 178 zł1 080 845 zł
4 pokoje10417 5651 118 625 zł1 415 509 zł
5+ pokoi2217 6501 724 616 zł1 967 835 zł

Publiczne oferty deweloperów na Bemowie, 30.08.2026 (RynekPierwotny). To ceny ofertowe, a nie transakcyjne.

Co to oznacza w praktyce. Ponad połowa rynku to mieszkania dwupokojowe: 592 z 1167 lokali. Wybór jest duży, więc możesz zwracać uwagę na układ, piętro i termin odbioru. Najtańsze dwa pokoje kosztowały około 603 tys. zł, średnie około 766 tys. zł. Na wygodne mieszkanie dwupokojowe przygotuj budżet bliższy drugiej kwocie.

Trzy pokoje zaczynały się od około 786 tys. zł, średnio kosztowały 1,08 mln zł; było ich 304. Przejście z dwóch na trzy pokoje podnosi średni koszt o około 315 tys. zł. Mieszkania czteropokojowe kosztowały średnio około 1,42 mln zł. Co ciekawe, metr w lokalach trzy- i czteropokojowych był tańszy niż w jedno- i dwupokojowych, około 17,4-17,6 tys. zł wobec 18,7-19 tys. zł. Jeśli wahasz się między dwoma a trzema pokojami, policz oba warianty.

Średnia cena metra na Bemowie była o około 2200 zł wyższa niż w Ursusie i o ponad 9 tys. zł niższa niż na Woli. Dla porównania: mieszkanie trzypokojowe kosztowało na Woli średnio około 1,69 mln zł, a na Bemowie 1,08 mln zł. Dlatego wiele rodzin szuka tu większego metrażu. Dolicz miejsce parkingowe, komórkę, wykończenie i koszty kredytu. Więcej w poradniku o kosztach zakupu.

Park Górczewska, Bemowo
Park Górczewska, Bemowo. Fot.: Qkiel, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Które inwestycje są teraz w sprzedaży

Nowe mieszkania na Bemowie budują głównie duzi deweloperzy, często wzdłuż przyszłego zachodniego odcinka metra. Pod koniec września dostępne były na przykład Metro Zachód od Dom Development, Bemowo Vita oraz M Bemowo od Develia przy Szeligowskiej, gdzie powstaje stacja Chrzanów, Nordic Bemowo od YIT przy Lazurowej, Sochaczewska Vita od Develia przy Sochaczewskiej blisko przyszłej stacji Karolin oraz inwestycje przy Powstańców Śląskich. Pod koniec września w dzielnicy było około 1220 mieszkań w 23 inwestycjach, a średnia cena metra zmieniła się nieznacznie.

Co to oznacza dla kupującego? Ponad dwadzieścia inwestycji pozwala wybierać i nie godzić się na niewygodny układ ze strachu przed brakiem ofert. W katalogu łatwo się jednak zgubić. Zacząłbym od trzech kryteriów: całkowitej ceny, najpóźniejszego terminu odbioru i czasu spaceru do metra. Dopiero potem porównywałbym układy mieszkań. Słowo «metro» w nazwie inwestycji nie gwarantuje pięciu minut do stacji. Sprawdź trasę od klatki.

Gotowe mieszkanie czy czekać

Pod koniec sierpnia gotowych było na Bemowie tylko 10 z 1167 mieszkań. Niemal cała oferta była w budowie, z terminami odbioru do 2028 roku. Jeśli potrzebujesz kluczy w najbliższych miesiącach, przeglądanie pełnego katalogu niewiele pomoże. Sprawdź od razu rynek wtórny albo gotowe lokale w sąsiednich dzielnicach.

Jeśli możesz poczekać, większość inwestycji ma być gotowa już po planowanym otwarciu zachodniego odcinka metra. Policz jednak koszt wynajmu: przy czynszu 3-4 tys. zł miesięcznie rok oczekiwania kosztuje 36-48 tys. zł. Dodaj to do ceny mieszkania w budowie. Sprawdź też umowny termin przekazania lokalu, a nie tylko kwartał z reklamy: co zrobić, gdy deweloper opóźnia odbiór mieszkania.

Jak sprawdzić, czy cena nie jest zawyżona

Deweloper ma pokazywać historię ceny każdego mieszkania, a faktyczne ceny podobnych lokali w pobliżu znajdziesz w państwowym Rejestrze Cen Nieruchomości (RCN). Na Bemowie to ważne: według oszacowania transakcji metr na rynku wtórnym kosztował około 14 700 zł, a na pierwotnym około 18 100 zł. Dopłata za nowy budynek jest zwykle zrozumiała, lecz gdy konkretna oferta wyraźnie odstaje od podobnych lokali, warto pytać o przyczynę i negocjować. Piszę o tym w artykułach o historii cen, o RCN i o negocjacjach z deweloperem. Jeśli wybierasz między dwoma mieszkaniami, poproś o historię ceny obu. Lokal niesprzedany przez wiele miesięcy może dawać argument do rabatu.

Słabsze strony, o których deweloperzy nie piszą

Zachodnie stacje metra wciąż nie są otwarte. Terminy już przekładano. Z Chrzanowa i Karolina do centrum trzeba na razie dojechać autobusem lub samochodem.

Niemal brak gotowych mieszkań. Tylko 10 z 1167 lokali. Szybka przeprowadzka do nowego mieszkania jest tu trudna.

Hałas lotniska i trasy S8. Przy lotnisku Babice i trasie S8 nie ma gwarancji ciszy. Sprawdź przebieg tras lotów i strony świata okien sypialni.

Gęsta zabudowa nowych osiedli. Nie wszędzie między domami zostanie tyle zieleni, ile na wizualizacji. Sprawdź plany sąsiednich działek.

Wieczorem bywa aż za spokojnie. Restauracji i miejsc na wieczorne wyjście jest mniej niż w okolicach centrum. Żłobki są przeciążone, a w dzielnicy nie ma szpitala.

Gdybym wybierał dla siebie

Zacząłbym od mapy metra, a nie wizualizacji inwestycji. Zaznaczyłbym stacje działające i przyszłe, następnie budynki do dziesięciu minut spacerem od nich, a dopiero potem porównał ceny i układy. Na Bemowie to ważniejsze od nazwy dewelopera.

Rodzinie szukającej trzech pokoi do 1,1 mln zł pokazałbym Bemowo wśród pierwszych opcji. Tutaj to realny budżet na wygodny lokal w nowym budynku; na Woli lub Mokotowie często wystarcza tylko na dwa pokoje. Osobom codziennie dojeżdżającym do centrum doradziłbym mieszkanie przy działającej stacji albo zakup z czasowym zapasem na otwarcie zachodniego odcinka. Jeśli klucze są potrzebne szybko, uczciwie powiedziałbym, że gotowych nowych mieszkań jest tu prawie zero, i porównałbym rynek wtórny z Ursusem.

Po zawężeniu wyboru do 3-5 lokali sprawdź dokumenty: prospekt informacyjny, działkę i pozwolenia, rachunek powierniczy i DFG, projekt umowy, termin przekazania i zasady zwrotu opłaty rezerwacyjnej. Sprawdzaj je dla konkretnego dewelopera i konkretnego etapu.

Inwestycje i sąsiednie dzielnice

Inne dzielnice Warszawy: MokotówWilanówUrsynówWolaŻoliborzŚródmieściePraga-PołudniePraga-PółnocOchotaBiałołękaUrsusBielanyTargówekWłochyWawerRembertówWesoła

Kredyt: Kalkulator zdolności kredytowej

Najczęstsze pytania

Ile nowych mieszkań jest teraz na Bemowie?
Pod koniec sierpnia 2026 roku sprzedawano 1167 nowych mieszkań w 21 inwestycjach, a pod koniec września około 1220 w 23. Liczby zmieniają się wraz ze sprzedażą i nowymi etapami.
Ile kosztuje nowe mieszkanie na Bemowie?
Średnia cena metra wynosiła pod koniec sierpnia około 18,1 tys. zł. Średnie dwa pokoje kosztowały około 766 tys. zł, trzy pokoje około 1,08 mln zł, a najtańsze kawalerki od około 485 tys. zł.
Kiedy otworzą zachodnie stacje metra na Bemowie?
Stacje Lazurowa, Chrzanów i Karolin były w budowie. We wrześniu 2026 roku na nowym odcinku jeździły pociągi próbne, a koniec prac zapowiadano na listopad. Według miasta pasażerowie mieli skorzystać ze stacji w najbliższych miesiącach, prawdopodobnie pod koniec 2026 lub na początku 2027 roku. Terminy już przekładano, więc warto zaplanować dojazdy także bez tych stacji.
Czy na Bemowie są gotowe nowe mieszkania?
Bardzo niewiele: pod koniec sierpnia gotowych było tylko 10 z 1167 lokali. Niemal cała oferta była w budowie, z terminami odbioru do 2028 roku.
Gdzie jest taniej: na Bemowie czy w Ursusie?
W Ursusie średnia cena metra nowego mieszkania była niższa o około 2200 zł. Na Bemowie działa już jednak metro M2, a planowane są trzy kolejne stacje. Porównaj konkretne mieszkania wraz z czasem dojazdu do pracy.
Czy Bemowo jest dobre dla rodziny z dziećmi?
Tak. Jest tu dużo zieleni, szkoły i przedszkola wewnątrz osiedli, szczególnie na Jelonkach i Górcach, a mieszkania trzypokojowe są znacznie tańsze niż na Woli lub Mokotowie. Słabszym punktem są żłobki, gdzie brakuje miejsc.
Źródła danych i opinii

Liczba mieszkań, ceny i terminy pochodzą z publicznych ofert deweloperów na 30 sierpnia 2026 roku; listę inwestycji sprawdziliśmy ponownie pod koniec września. Ceny rynku wtórnego wynikają z oszacowania transakcji opisanego w przewodniku po dzielnicy. Opinie mieszkańców pochodzą z lokalnych publikacji. Przed rezerwacją potwierdzamy u dewelopera cenę i dostępność konkretnego lokalu.

Aktualizacja: 26 września 2026. Ceny i dostępność na 30 sierpnia 2026 roku; przed rezerwacją potwierdzamy je ponownie u dewelopera.

Znajdźmy mieszkanie w Twoim budżecie

Zostaw numer telefonu. Prześlę 3-5 aktualnych mieszkań spełniających Twoje warunki i wskażę, gdzie cena jest zawyżona. W większości inwestycji pomoc dla kupującego jest bezpłatna.

Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności. Wolisz komunikator? Przycisk WhatsApp znajdziesz u dołu ekranu.