Strona główna › Nowe mieszkania w Warszawie › Wola

Nowe mieszkania na Woli: ceny, inwestycje i gotowe lokale

Aktualizacja:

Dawna dzielnica przemysłowa stała się przedłużeniem centrum. Sprawdzam jej różne części, opinie mieszkańców, ceny i to, kiedy warto dopłacić za adres.

1464 oferty22 inwestycje30.08.2026

Autor: Dmitrij Derewiago, Pośrednik nieruchomości, Skylight Brokers · o projekcie

W skrócie

Wola to drugi pod względem wielkości rynek nowych mieszkań spośród porównywanych dzielnic: pod koniec sierpnia w 22 inwestycjach sprzedawano tu 1464 lokale, niemal tyle co na Mokotowie. To jednak drogi rynek. Średnia cena metra wynosiła około 27,3 tys. zł, a trzy mieszkania na cztery kosztowały ponad milion. Najtańszy nowy lokal na Woli kosztował około 486 tys. zł; powierzchnie wynosiły od 26 do 142 m².

Dla kogo: dla osób pracujących przy rondzie Daszyńskiego lub w centrum, które chcą mieszkać przy metrze M2 i zapłacą za zaoszczędzony czas. Kiedy porównać sąsiadów: jeśli masz budżet do 800 tys. zł, szukasz ciszy i zieleni lub dużego rodzinnego mieszkania bez ogromnego kredytu. Sprawdź wtedy również Bemowo i Ochotę.

Średnia cena m² nowych mieszkań według dzielnic

Ceny ofertowe na 30 sierpnia 2026 roku, obliczone w ten sam sposób dla sześciu dzielnic. Pomagają je porównać, ale nie określają ceny konkretnego mieszkania.

Mokotów
19 669 zł
Wilanów
22 084 zł
Ursynów
18 573 zł
Wola •
27 291 zł
Żoliborz
21 534 zł
Śródmieście
35 106 zł

Wola na mapie Warszawy

Wola zaczyna się tuż za Śródmieściem, przy rondzie Daszyńskiego, i sięga na zachód do torów kolejowych oraz Bemowa. Nowe mieszkania powstają głównie w południowej części dzielnicy.

Jaka jest Wola: biura, dawne fabryki i osiedla mieszkalne

Dwadzieścia lat temu Wola była dzielnicą fabryk, magazynów i torów kolejowych. Dziś przy rondzie Daszyńskiego stoją biurowce, pod nimi kursuje metro M2, a w dawnych zakładach powstają osiedla. Okolica zmienia się tak szybko, że ceny dwóch mieszkań oddalonych o piętnaście minut spacerem mogą się różnić półtora- lub dwukrotnie. Przed przeglądaniem ofert warto ustalić, która część Woli Cię interesuje.

Warsaw Spire, Wola
Warsaw Spire, Wola. Fot.: Panek, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Przy rondzie Daszyńskiego i na Mirowie: niemal centrum

Wschodni skraj dzielnicy graniczy ze Śródmieściem. Są tu biurowce, w tym Warsaw Spire, stacje metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ oraz restauracje w dawnych zakładach, między innymi Browary Warszawskie i Fabryka Norblina. Można chodzić do pracy pieszo i obyć się bez samochodu. Cena to odzwierciedla: gotowa inwestycja Żelazna 54 od Matexi zaczynała się pod koniec sierpnia od około miliona złotych i 34 500 zł za metr. To ceny jak w centrum. Wieczorem część biurowych kwartałów pustoszeje, a wiele nowych mieszkań przy metrze kupiono pod wynajem, także krótkoterminowy. Wracam do tego przy opiniach mieszkańców.

Czyste: dawna strefa przemysłowa pełna nowych budów

Czyste to południowa część Woli między Wolską, Towarową i torami. Według lokalnych historyków nazwa pochodzi od stawów i glinianek, w których kiedyś kąpali się mieszkańcy; w XIX wieku było to przemysłowe przedmieście. Dziś znajdują się tu Muzeum Powstania Warszawskiego, Szpital Wolski przy Kasprzaka i jedna z najbardziej intensywnych budów w mieście: przy Kolejowej, Karolkowej, Przyokopowej i Prądzyńskiego. Pod koniec sierpnia sprzedawano tu 948 nowych mieszkań w 10 inwestycjach, z czego 765 kosztowało ponad milion. To już przedłużenie centrum, nie tanie obrzeża. Więcej na stronie nowych mieszkań na Czystem.

Odolany: dużo nowych mieszkań, niewiele usług

Odolany leżą dalej na zachód, za torami, między Wolską a linią kolejową przy Dworcu Zachodnim. Historycznie była to osada kolejarzy wśród torów, magazynów i betoniarni. Według lokalnej prasy liczba mieszkańców wzrosła w ciągu dziesięciu lat z około 2,4 tys. w 2014 roku do 10,5 tys. w 2024 roku. Mieszkania powstały szybciej niż szkoły, przychodnie i drogi. Ceny są jednak najłagodniejsze na Woli: pod koniec sierpnia było tu 376 mieszkań w 5 inwestycjach, w tym najtańszy lokal w całej dzielnicy. O trwających budowach i planach miasta piszę osobno: nowe mieszkania na Odolanach.

Młynów, Koło, Ulrychów: spokojniejsza Wola

Północ i zachód dzielnicy wyglądają inaczej. Dominują tam powojenne bloki, park Moczydło z odkrytymi basenami, Lasek na Kole i centrum handlowe Wola Park. Wzdłuż Górczewskiej i Wolskiej są stacje metra Płocka, Młynów, Księcia Janusza i Ulrychów. Nowych mieszkań jest niewiele, lecz dla rodzin ta część bywa ciekawsza niż pełen szkła wschód Woli. Lokalne portale opisują dzielnicę dwóch prędkości: okolice centrum zmieniają się błyskawicznie, a inwestycji na Kole jest znacznie mniej.

Uwaga dotycząca liczb: portal przypisuje inwestycje do osiedli według własnej klasyfikacji, a obszary się nakładają. Ten sam budynek przy Prądzyńskiego może znaleźć się zarówno na Odolanach, jak i na Czystem. Nie sumuj tych liczb. Widać jednak wyraźnie, że niemal wszystkie nowe mieszkania na Woli powstają obecnie na południu, na Czystem i Odolanach.

Metro i dojazd do centrum

Największym atutem dzielnicy jest linia M2. Przebiega przez Wolę od Ronda ONZ przy Śródmieściu przez Rondo Daszyńskiego, Płocką, Młynów i Księcia Janusza aż po Ulrychów. Według warszawskich portali dojazd z większości stacji do centrum zajmuje 5-15 minut. Do tego dochodzą tramwaje na Wolskiej, Kasprzaka i Towarowej oraz bliskość Dworca Zachodniego, jednego z głównych węzłów kolejowych Warszawy. Przesiadki na autobusy i tramwaje pokazuje strona Metro Warszawskie.

Samo hasło «Wola» w reklamie nie oznacza bliskości metra. Deweloper obiecuje około siedmiu minut pieszo od ronda Daszyńskiego do nowych domów przy Kolejowej dopiero po wybudowaniu ulicy do Szarych Szeregów. Z Odolan do stacji trzeba dojechać albo iść 10-20 minut. Miasto dopiero projektuje podziemny tramwaj z Kasprzaka do Dworca Zachodniego; budowa jest planowana po 2030 roku, a odnogę na Odolany odłożono. W szczycie stoją duże skrzyżowania przy rondzie Daszyńskiego, Wolskiej i Prymasa Tysiąclecia. Sprawdź czas podróży od konkretnej klatki schodowej. Inwestycje rzeczywiście blisko stacji zestawiliśmy na stronie nowe mieszkania przy metrze.

Co mówią mieszkańcy

Przejrzałem lokalną prasę, portale o dzielnicy i opinie mieszkańców Woli. Ich doświadczenia są różne, co pomaga zrozumieć rozpiętość cen.

Co chwalą

Najczęściej chwalą położenie: centrum jest blisko, metro pod ręką, a do pracy często można dojść pieszo. Druga zaleta to życie miejskie: restauracje, kawiarnie, kultura, Muzeum Powstania Warszawskiego i fabryki zamienione w kwartały z gastronomią i sklepami. Trzecia to zieleń, której można by się nie spodziewać: wielu mieszkańców uważa park Moczydło za jeden z najładniejszych w Warszawie; są też park Szymańskiego i Lasek na Kole. Wreszcie wybór nowych mieszkań przy metrze jest tu wyjątkowo duży.

Na Woli bliskość pracy bywa ważniejsza od samej liczby metrów. Mogę porównać dostępne mieszkania przy metrze i dalej od niego wraz z pełną kwotą zakupu.

Na co narzekają

Najczęściej padają skargi na korki przy dużych skrzyżowaniach i niekończące się budowy. Przy wielu nowych domach widać dźwig za oknem. Dochodzą hałas głównych ulic i jakość powietrza w sezonie grzewczym oraz duża gęstość zabudowy. Znanym przykładem jest Bliska Wola przy rondzie Wolnego Tybetu, nazywana w prasie «warszawskim Hongkongiem»: domy stoją tak blisko, że do części mieszkań prawie nie dociera słońce. Mieszkańcom przeszkadza też wynajem krótkoterminowy. W kwietniu 2026 roku warszawska prasa pisała o nocnym hałasie, walizkach i trzaskających drzwiach; Wola pojawiała się wśród głównych lokalizacji. Na Odolanach problemem są dodatkowo ciężarówki i niedobór szkół oraz lekarzy.

Mój wniosek z opinii. Wola sprawdza się u osób, które codziennie korzystają z jej atutów: metra, bliskości pracy i miejskiego życia. Zastrzeżenia zwykle dotyczą konkretnego miejsca: ciasnej zabudowy, placu budowy naprzeciwko, hałasu lub sąsiadów wynajmujących mieszkania na doby. W tej dzielnicy szczególnie ważny jest wybór budynku i podwórka.

Którą część Woli wybrać do swojego stylu życia

Jeśli pracujesz przy rondzie Daszyńskiego albo w centrum, Wola jest jednym z najbardziej praktycznych wyborów w Warszawie. Sprawdź wschód dzielnicy i Czyste w zasięgu spaceru od M2. Jest drogo, ale oszczędzasz czas każdego dnia i być może nie potrzebujesz samochodu.

Jeśli szukasz ciszy i zieleni, rozglądaj się na Młynowie, Kole i w okolicy parku Moczydło, a nie obok biurowców. Nowych inwestycji jest tam mało, więc warto sprawdzić rynek wtórny albo porównać z Żoliborzem, gdzie jest spokojniej, choć drożej.

Jeśli masz budżet do 800 tys. zł, na Woli wybór jest wąski: pod koniec sierpnia w tym przedziale było tylko 143 z 1464 mieszkań, mniej więcej jedno na dziesięć. Niemal wszystkie to kawalerki i małe dwa pokoje, głównie na Odolanach. Porównaj oferty także z Bemowem, gdzie metr jest przeciętnie znacznie tańszy, a metro również już działa.

Jeśli masz dzieci, przed rezerwacją sprawdź szkołę i przedszkole dla konkretnego adresu. Nową szkołę na rogu Ordona i Jana Kazimierza obiecano na drugą połowę 2028 roku, ale pozwolenie na budowę wydano dopiero w sierpniu 2026, a według doniesień prasowych nadal brakuje pieniędzy. Miejsc w szkołach już teraz jest za mało. W starszej, północnej części dzielnicy dostęp jest lepszy.

Jeśli szybko potrzebujesz kluczy, Wola wypada lepiej niż Mokotów: 356 mieszkań było gotowych do odbioru, a kolejne 186 miało zostać oddanych w ciągu pół roku. Gotowe i niemal gotowe lokale w całej Warszawie pokazujemy w zestawieniu mieszkań gotowych i z odbiorem w latach 2026-2027.

Jeśli kupujesz pod wynajem, atuty są mocne: biura, metro, studenci i specjaliści szukający mieszkania blisko pracy. W nowych budynkach jest jednak dużo podobnych, małych lokali, więc konkurencja między właścicielami może być duża. Wcześniej sprawdź też zasady najmu krótkoterminowego we wspólnocie. O rachunku opłacalności piszę w artykule nowe mieszkanie pod wynajem.

Zastanawiasz się nad Wolą i sąsiednimi dzielnicami? Przygotowaliśmy osobne porównania: Wola czy Mokotów, Odolany czy Czyste i NU3 czy Stacja Wola. A o życiu w dzielnicy przeczytasz w przewodniku po Woli.

Chcesz, żebym znalazł mieszkania na Woli?

Podaj budżet, liczbę pokoi i termin, w którym potrzebujesz kluczy. Spośród prawie półtora tysiąca ofert wybiorę 3-5 mieszkań, które naprawdę spełniają Twoje warunki. Pokażę, kiedy dopłacasz za metro i centrum, a kiedy tylko za adres na Woli. Porównam też Ochotę, Bemowo i Mokotów, jeśli za tę samą kwotę oferują coś lepszego. W większości inwestycji pomoc dla kupującego jest bezpłatna; o innych warunkach uprzedzę.

Pierwszy przycisk jest dla osób, które wciąż szukają. Drugi pomoże sprawdzić wybrane już mieszkanie.

Ile kosztuje mieszkanie na Woli i co można kupić

Zacznijmy od średniej ceny, bo łatwo się tu pogubić. W tabeli porównawczej dzielnic średnia cena metra na Woli to około 27,3 tys. zł. Szczegółowy raport dla samej Woli podaje jeszcze wyższą średnią ofertową, około 32,7 tys. zł. To dane z jednego portalu i jednego dnia, lecz policzone innymi metodami. Przy porównywaniu dzielnic korzystaj z pierwszej liczby, a przy planowaniu budżetu - z cen według liczby pokoi poniżej. Są przydatniejsze od ogólnej średniej.

PokoiMieszkańŚrednia powierzchniaŚrednia cena, zł/m²Najniższa cenaŚrednia cena
131534 m²29 362486 097 zł1 008 634 zł
268744 m²27 153548 465 zł1 201 880 zł
329166 m²25 432780 825 zł1 685 866 zł
416397 m²27 3671 020 646 zł2 684 534 zł
5+8108 m²23 7091 607 706 zł2 551 264 zł

Oferty deweloperów na Woli, 30.08.2026 (RynekPierwotny). To ceny ofertowe, a nie transakcyjne.

Co to oznacza w praktyce. Średnie mieszkanie dwupokojowe na Woli kosztowało około 1,2 mln zł przy metrażu około 44 m². Najtańsze zaczynało się od około 548 tys. zł, ale między tymi wartościami jest przepaść: niska cena zwykle oznacza niewielki metraż, parter albo adres na obrzeżach Woli, a średnią podnoszą drogie inwestycje blisko centrum. Na wygodne dwa pokoje przy metrze trzeba zwykle przeznaczyć około miliona lub więcej.

Przy trzech pokojach różnica jest jeszcze większa. Najtańsze mieszkanie kosztowało około 781 tys. zł, średnie zaś niemal 1,69 mln zł. Przejście z dwóch do trzech pokoi podnosi przeciętny koszt o blisko 484 tys. zł. Cztery pokoje kosztowały średnio około 2,7 mln zł; to segment apartamentów premium. Co ciekawe, metr w mieszkaniach trzypokojowych był tu najtańszy, około 25 400 zł, a w kawalerkach najdroższy, około 29 400 zł. Małe lokale kupują inwestorzy, a deweloperzy to wiedzą. Dla porównania średnie trzy pokoje na Mokotowie kosztowały wtedy około 1,14 mln zł, czyli rodzinne mieszkanie na Woli było przeciętnie droższe o pół miliona.

Jakie mieszkania tu powstają

PokoiMieszkańUdziałŚrednia powierzchnia
131521.5%34 m²
268746.9%44 m²
329119.9%66 m²
416311.1%97 m²
5+80.5%108 m²

Struktura ofert na Woli według liczby pokoi, 30.08.2026.

Prawie połowa rynku to mieszkania dwupokojowe: 687 lokali. Kawalerek też jest dużo, co piąte mieszkanie, wyraźnie więcej niż na Mokotowie, gdzie stanowią mniej niż jedną dziesiątą. To dzielnica, w której wiele osób kupuje pod wynajem. Trzy- i czteropokojowych mieszkań rodzinnych było łącznie około 450, z czego spora część w drogich inwestycjach blisko centrum. Jeśli potrzebujesz dużego lokalu w rozsądnej cenie, wybór jest węższy, niż sugeruje ogólna liczba ofert.

A co można kupić w konkretnym budżecie

Cena mieszkaniaMieszkań
400 001-600 000 zł22
600 001-800 000 zł121
800 001-1 000 000 zł243
powyżej 1 000 000 zł1 078

Oferty na Woli według całkowitej ceny mieszkania, 30.08.2026.

Nowych mieszkań poniżej 400 tys. zł na Woli nie było wcale. Od 400 do 600 tys. zł dostępne były tylko 22 oferty, od 600 do 800 tys. zł - 121. Kolejne 243 lokale kosztowały od 800 tys. do miliona, a 1078, czyli prawie trzy czwarte rynku, przekraczało milion złotych. Jeśli Twój limit wynosi około 700-800 tys. zł, oglądasz zaledwie jedną dziesiątą ofert. Warto wtedy porównać sąsiednie dzielnice. Mieszkania w tym budżecie w całej Warszawie znajdziesz na stronie nowych mieszkań do 800 tys. zł. Na Ochocie było trzy razy mniej mieszkań (457), a najtańsze kosztowało około 680 tys. zł. Na Bemowie dostępnych było około 1170 lokali, a średni metr kosztował około 18,1 tys. zł, o blisko 9 tys. zł mniej niż na Woli według wspólnego zestawienia dzielnic.

Policzmy koszt przeciętnego mieszkania dwupokojowego za 1,2 mln zł. Przy wkładzie własnym 20% potrzebujesz około 240 tys. zł i kredytu na około 960 tys. zł. Przy oprocentowaniu około 6,3% przez 30 lat rata wyniesie około 5900 zł miesięcznie, a banki zwykle oczekują rodzinnego dochodu netto co najmniej 12-13 tys. zł. Własną sytuację sprawdzisz w kalkulatorze zdolności kredytowej. Dodaj też koszty parkingu, komórki lokatorskiej, wykończenia i kredytu. Szczegóły znajdziesz w poradniku o kosztach zakupu nowego mieszkania.

Muzeum Powstania Warszawskiego, Wola
Muzeum Powstania Warszawskiego, Wola. Fot.: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons

Które inwestycje są teraz w sprzedaży

Poniżej cztery inwestycje z różnych części dzielnicy. To przykłady pokazujące, jak bardzo cena, termin odbioru i adres nowych mieszkań na Woli mogą się różnić, a nie ranking.

Splot Wola

Deweloper
Matexi Polska
Adres
ul. Sowińskiego 28
Pokoje
2-5
Powierzchnia
37-124 m²
Odbiór
III kw. 2026
Cena w ofercie dewelopera
od 790 000 zł · od 19 871 zł/m²

Żelazna 54

Deweloper
Matexi Polska
Adres
ul. Żelazna 54
Pokoje
1-4
Powierzchnia
29-131 m²
Odbiór
gotowe do odbioru
Cena w ofercie dewelopera
od 1 016 715 zł · od 34 500 zł/m²

ReVola

Deweloper
Alides
Adres
ul. Karolkowa 53
Pokoje
1-4
Powierzchnia
29-100 m²
Odbiór
I kw. 2028
Cena w ofercie dewelopera
od 874 701 zł · od 23 550 zł/m²

Stacja Wola - Etap III

Deweloper
Archicom
Adres
ul. Gumińska
Pokoje
1-5
Powierzchnia
30-133 m²
Odbiór
III kw. 2027
Cena w ofercie dewelopera
od 839 490 zł · od 15 900 zł/m²

Zobacz aktualne mieszkania w tej dzielnicy

Inwestycje i ceny «od» pochodzą z publicznych ofert na 30.08.2026 (RynekPierwotny, strona dzielnicy). Najniższa cena dotyczyła najtańszego lokalu w dniu weryfikacji i mogła później się zmienić.

Splot Wola od Matexi przy Sowińskiego 28 to inwestycja na Odolanach. Pierwszy etap, według doniesień prasowych, obejmuje około stu mieszkań od dwóch do pięciu pokoi w budynkach o 6-8 kondygnacjach, z zielonymi dachami i dwupoziomowym garażem podziemnym. W kolejnych etapach obiecano park z dużym placem zabaw. Odbiór w III kwartale 2026 roku, cena od 790 tys. zł, czyli mieszkania bliskie ukończenia za jedną z rozsądniejszych cen metra na Woli, około 19 900 zł.

Stacja Wola od Archicom przy Gumińskiej, również na Odolanach, to ostatni, trzeci etap dużego osiedla z 232 mieszkaniami. Ceny zaczynają się od 839 tys. zł. Sam deweloper podaje obecnie IV kwartał 2027 roku jako termin odbioru, choć portal wskazuje III kwartał. Szczegóły omawiam na stronie Stacja Wola.

ReVola od Alides przy Karolkowej 53 to inwestycja w budowie bliżej centrum, z odbiorem w I kwartale 2028 roku. Ceny od 875 tys. zł i około 23 500 zł za metr. Żelazna 54 od Matexi to gotowy budynek niemal w centrum. Ceny od nieco ponad miliona złotych i około 34 500 zł za metr.

Cena metra w Splot Wola i Żelazna 54 różni się ponad półtorakrotnie. Tyle kosztuje adres blisko centrum i metra. Warto osobno sprawdzić NU3 Warszawa Wola od Skanska przy Kolejowej: wybór lokali jest szeroki, ale klucze mają być gotowe dopiero w 2028 roku.

Gotowe mieszkanie czy większy wybór w budowie

Termin odbioruMieszkań
Gotowe do odbioru356
Do 6 miesięcy186
6-12 miesięcy110
Ponad rok812

Oferty na Woli według terminu odbioru, 30.08.2026.

Pod względem terminów Wola wypada lepiej od wielu dzielnic. Gotowych mieszkań było 356, prawie jedna czwarta rynku, a kolejne 186 miało zostać oddanych w ciągu pół roku. Razem to 542 lokale, czyli 37% ofert. Dla porównania na Mokotowie gotowe były 212 mieszkań. Jeśli obecnie wynajmujesz i nie chcesz czekać, masz tu w czym wybierać.

Jednak ponad połowa rynku, 812 mieszkań, była w budowie z terminem odbioru za ponad rok; najpóźniejsze terminy sięgały 2030 roku. Mediana czynszu na Woli wynosiła w sierpniu około 3800 zł miesięcznie, więc rok czekania może kosztować około 45 tys. zł, a przy większym wynajmowanym mieszkaniu jeszcze więcej. Dodaj ten koszt do ceny lokalu na wczesnym etapie budowy. W zamian masz większy wybór układów i rozłożone w czasie płatności. Przy gotowym budynku widzisz podwórko, sąsiadów i rzeczywisty hałas ulicy.

Sprawdź w umowie datę przekazania mieszkania i skutki opóźnienia, nie tylko kwartał zakończenia budowy z reklamy. Piszę o tym osobno: co zrobić, gdy deweloper opóźnia odbiór mieszkania.

Jak sprawdzić, czy cena nie jest zawyżona

Zgodnie z prawem deweloper ma udostępniać historię cen poszczególnych mieszkań. Na Woli to szczególnie przydatne: Archicom w Stacja Wola pokazuje przy lokalach objętych promocją wcześniejszą cenę i najniższą z 30 dni przed obniżką. Można sprawdzić, czy rabat jest rzeczywisty, czy zmienił się jedynie zestaw dostępnych lokali.

Drugie źródło to państwowy Rejestr Cen Nieruchomości (RCN), z cenami faktycznych transakcji podobnych lokali w pobliżu. Jeśli różnią się znacznie od oferty dewelopera, to punkt wyjścia do negocjacji. Wyjaśniamy to w artykułach o historii cen, o RCN i o negocjacjach z deweloperem. Pozostałe dzielnice zestawiamy na stronie głównej nowych mieszkań, a o codziennym życiu na Woli piszę w przewodniku po dzielnicy.

Słabsze strony, o których deweloperzy nie piszą

Cena. Spośród sześciu porównywanych dzielnic jedynie Śródmieście ma wyższą średnią cenę metra niż Wola. Trzy mieszkania na cztery kosztują tu ponad milion złotych.

Budowy i korki. Gotowy budynek nie zapewnia ciszy w okolicy: naprzeciwko prawdopodobnie będą trwały budowy przez kilka kolejnych lat.

Hałas przy ruchliwych ulicach. Pomiary na Górczewskiej dochodziły do niemal 83 dB przy dopuszczalnej wartości 65 dB. Sprawdź, dokąd wychodzą okna sypialni.

Najem krótkoterminowy w nowych budynkach. W inwestycjach z wieloma małymi lokalami sąsiedzi mogą zmieniać się co kilka dni. Zapytaj dewelopera o lokale apartamentowe i zasady przyjęte przez wspólnotę mieszkaniową.

Usługi publiczne nie nadążają za budową mieszkań. Szczególnie na Odolanach: szkołę zapowiedziano najwcześniej na drugą połowę 2028 roku, ale brakuje środków; na tramwaj nie należy liczyć przed 2030 rokiem, a ciężarówki nadal obsługują zakłady przemysłowe.

Gęsta zabudowa. Niektóre budynki stoją tak blisko, że do mieszkań prawie nie dociera słońce. Sprawdź rzeczywistą odległość od sąsiedniego budynku i strony świata, zamiast ufać wizualizacji.

Gdybym wybierał dla siebie

Zacząłbym od codziennych dojazdów i całkowitego budżetu, z parkingiem i wykończeniem, a dopiero potem od wyboru dzielnicy.

Osobie pracującej przy rondzie Daszyńskiego lub w centrum, która szuka dwóch pokoi, pokazałbym najpierw Czyste w zasięgu spaceru od metra. Jest drogo, ale oszczędza się czas, a mieszkanie łatwiej potem wynająć lub sprzedać. Parze szukającej lokalu do 900 tys. zł pokazałbym Odolany, lecz dopiero po sprawdzeniu dojazdu w szczycie i szkoły przypisanej do adresu, jeśli planują dzieci. Rodzinie potrzebującej trzech pokoi zestawiłbym natomiast Wolę z Mokotowem i Bemowem: pół miliona złotych różnicy za trzy pokoje musi oznaczać konkretną korzyść w codziennym życiu.

Po wybraniu 3-5 mieszkań trzeba sprawdzić dokumenty: prospekt informacyjny, działkę i pozwolenia, rachunek powierniczy i DFG, projekt umowy, termin przekazania lokalu i warunki zwrotu opłaty rezerwacyjnej. Na Woli sprawdź jeszcze, co powstanie na pustej działce naprzeciwko. Widok z okna zmienia się tu szybciej niż w wielu innych dzielnicach Warszawy.

Inwestycje i sąsiednie dzielnice

Inwestycje w tej dzielnicy: Stacja WolaNU3 Wola

Osiedla: OdolanyCzyste

Porównania: Wola vs MokotówOdolany vs CzysteNU3 vs Stacja Wola

Inne dzielnice Warszawy: MokotówWilanówUrsynówŻoliborzŚródmieściePraga-PołudniePraga-PółnocOchotaBemowoBiałołękaUrsusBielanyTargówekWłochyWawerRembertówWesoła

Kredyt: Kalkulator zdolności kredytowej

Najczęstsze pytania

Ile nowych mieszkań jest teraz na Woli?
Pod koniec sierpnia 2026 roku w sprzedaży były 1464 mieszkania w 22 inwestycjach. Pod względem liczby lokali Wola niemal dogoniła Mokotów z około 1600 mieszkaniami. Oferta zmienia się co tydzień wraz ze sprzedażą i kolejnymi etapami.
Ile kosztuje nowe mieszkanie na Woli?
Najtańszy lokal kosztował pod koniec sierpnia około 486 tys. zł. Średnie dwa pokoje kosztowały około 1,2 mln zł, trzy pokoje prawie 1,69 mln zł. Trzy mieszkania na cztery kosztowały ponad milion.
Gdzie na Woli nowe mieszkania są tańsze?
Na Odolanach, na zachodzie dzielnicy za torami: to stąd pochodziła najniższa cena na Woli, a Splot Wola oferował metr za około 19 900 zł. Do metra trzeba jednak dojechać, a miejsc w szkołach i dostępu do lekarzy mieszkańcom wciąż brakuje.
Czy na Woli są gotowe nowe mieszkania?
Tak, więcej niż w wielu dzielnicach: pod koniec sierpnia 356 mieszkań było gotowych do odbioru, a kolejne 186 miało być oddanych w ciągu pół roku. Jednocześnie termin ponad połowy ofert przypadał później niż za rok.
Które inwestycje na Woli są blisko metra?
Szukaj na wschodzie dzielnicy i w północnej części Czystego, przy stacjach Rondo Daszyńskiego i Płocka. Sprawdź jednak odległość od konkretnej klatki: wiele inwestycji z nazwą Wola znajduje się 10-15 minut spacerem od metra lub dalej.
Co wybrać: Wolę czy Mokotów?
Wola leży bliżej centrum biznesowego i jest wygodniejsza dla pracujących przy rondzie Daszyńskiego, ale jest droższa, zwłaszcza dla rodzin: średnie mieszkanie trzypokojowe kosztowało tu niemal pół miliona więcej niż na Mokotowie. Mokotów jest bardziej zielony i zróżnicowany. Szczegóły znajdziesz w porównaniu «Wola czy Mokotów».
Źródła danych i opinii

Ceny, liczba mieszkań i terminy to stan publicznych ofert deweloperów na 30 sierpnia 2026 roku. Opinie mieszkańców i plany miasta pochodzą z lokalnej prasy oraz materiałów deweloperów. Przed rezerwacją sprawdzamy aktualną cenę i dostępność konkretnego lokalu u dewelopera.

Aktualizacja: 26 września 2026. Ceny i dostępność na 30 sierpnia 2026; przed rezerwacją sprawdzamy je ponownie u dewelopera.

Znajdźmy mieszkanie w Twoim budżecie

Zostaw numer telefonu. Prześlę 3-5 aktualnych mieszkań spełniających Twoje warunki i wskażę, gdzie cena jest zawyżona. W większości inwestycji pomoc dla kupującego jest bezpłatna.

Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności. Wolisz komunikator? Przycisk WhatsApp znajdziesz u dołu ekranu.