Коротко
Wola і Mokotów порівнюємо за однією методикою RynekPierwotny; зрізи звітів належать до 30.08.2026. Спочатку дивимося кількість пропозицій, потім ціну потрібної кількості кімнат і строк здачі. Середня ціна району сама по собі не визначає вибір.
Як читати це порівняння
Для пари Воля чи Мокотув: порівняння новобудов не варто намагатися визначити переможця «взагалі». Спочатку фіксуємо однакову кімнатність і повний бюджет, потім порівнюємо строк, обов’язкові доплати та планування конкретних лотів.
Якщо один варіант виграє лише рекламною стартовою ціною, але програє за повною сумою чи строком ключів, це не перевага. Мета сторінки - показати ціну компромісу, а не призначити універсально кращий проєкт. На сторінці «Воля чи Мокотув: порівняння новобудов» цей висновок стосується саме зазначеного вище зрізу та контексту.
Wola vs Mokotów: дві цифри до читання тексту
Wola
Карта відкривається за географічним запитом, а не за рекламним описом проєкту.
Mokotów
Карта відкривається за географічним запитом, а не за рекламним описом проєкту.
Wola чи Mokotów: що було у продажу на 30.08.2026
| Показник | Wola | Mokotów |
|---|---|---|
| Пропозицій | 1 464 | 1 598 |
| Інвестицій | 22 | 32 |
| Готово до приймання | 356 | 212 |
| Здача > 1 року | 812 | 1178 |
Структура пропозиції за кількістю кімнат
| Тип | Wola: Кількість | Частка | Mokotów: Кількість | Частка |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 315 | 21.5% | 147 | 9.2% |
| 2 | 687 | 46.9% | 757 | 47.4% |
| 3 | 291 | 19.9% | 446 | 27.9% |
| 4 | 163 | 11.1% | 211 | 13.2% |
| 5+ | 8 | 0.5% | 37 | 2.3% |
Ціна за m² і середня площа одного типу квартир
| Кімнат | Wola Середня ціна за m² / Середня площа | Mokotów Середня ціна за m² / Середня площа |
|---|---|---|
| 2 | 27 153 zł/m² 44 m² | 20 528 zł/m² 40 m² |
| 3 | 25 432 zł/m² 66 m² | 18 692 zł/m² 60 m² |
| 4 | 27 367 zł/m² 97 m² | 18 339 zł/m² 77 m² |
Строки: скільки пропозицій було готово або близько до здачі
| Строк | Wola | Mokotów |
|---|---|---|
| Готово | 356 (24.3%) | 212 (13.3%) |
| До 6 місяців | 186 (12.7%) | 109 (6.8%) |
| Готово + до 6 місяців | 542 (37.0%) | 321 (20.1%) |
| Понад рік | 812 (55.5%) | 1178 (73.7%) |
Що ці дані дозволяють сказати, а що ні
Для наступного рівня перевірки використовуємо публічну історію цін забудовника та Rejestr Cen Nieruchomości. Ці джерела вирішують різні завдання: забудовник показує офертну ціну, RCN - зареєстровані угоди. На сайті вони не об’єднуються в одну «середню» без пояснення методики. На цій сторінці джерело стосується саме: Воля чи Мокотув: порівняння новобудов.
1. Наскільки глибокий вибір саме 2-3 кімнат
На Wola 2- і 3-кімнатних разом було 978, або близько 66.8% усіх пропозицій. На Mokotów - 1 203, близько 75.3%. Ця цифра корисніша за загальну кількість, якщо покупець шукає саме формат 2-3 кімнати.
2. Наскільки мінімальна 3-кімнатна відрізняється від середньої
На Wola мінімум 3-кімнатної становив 780 825 zł, середня ціна цієї категорії - 1 685 866 zł; різниця між ними - 905 041 zł. На Mokotów відповідно 796 380 zł і 1 136 016 zł, різниця - 339 636 zł. Тому один лот із низькою стартовою ціною не можна приймати за орієнтир усього сегмента.
3. Скільки варіантів близько до отримання ключів
Готових і заявлених до здачі в межах шести місяців разом було 542 на Wola і 321 на Mokotów. У частках поточної пропозиції це приблизно 37.0% і 20.1%. Якщо строк критичний, ця частка може змінити shortlist сильніше, ніж різниця у мінімальній ціні.
Коли порівняння треба перерахувати
Це зріз ринку, а не постійна характеристика району. Після продажу квартир, запуску нового етапу або зміни цін співвідношення може змінитися. Тому дата джерела стоїть поруч із цифрами, а перед бронюванням ми повторно перевіряємо конкретні проєкти. На цій сторінці джерело стосується саме: Воля чи Мокотув: порівняння новобудов.
Порівняння 2-, 3- і 4-кімнатних квартир
| Тип | Wola | Mokotów |
|---|---|---|
| 2 кімнати | 548 465 zł min 1 201 880 zł середня | 510 519 zł min 828 077 zł середня |
| 3 кімнати | 780 825 zł min 1 685 866 zł середня | 796 380 zł min 1 136 016 zł середня |
| 4 кімнати | 1 020 646 zł min 2 684 534 zł середня | 956 206 zł min 1 437 965 zł середня |
Готова квартира й очікування будівництва
На Wola готових до приймання було 356, на Mokotów - 212. Із строком понад рік: 812 проти 1178. Для покупця, який продовжує платити оренду, строк має пряму фінансову ціну, тому його треба порівнювати разом із вартістю квартири.
Як обирати між Wola і Mokotów
- Фіксуємо максимальну загальну ціну, а не тільки zł/m².
- Залишаємо лише потрібну кількість кімнат і мінімальну площу.
- Відсіюємо строки, які не підходять.
- Порівнюємо 3-5 конкретних проєктів, а не два райони цілком.
- Перед бронюванням повторно перевіряємо ціну, обов’язкові доплати та prospekt deweloperski.
Wola: детальний ринокMokotów: детальний ринок
Цифри нижче не є нашою оцінкою. Це зріз публічних даних на зазначену дату. Пропозиції змінюються, тому перед бронюванням ми повторно перевіряємо ціну у забудовника. На сторінці «Воля чи Мокотув: порівняння новобудов» цей висновок стосується саме зазначеного вище зрізу та контексту.
Часті запитання
Де зараз більше новобудов: Wola чи Mokotów?
Де дешевша 3-кімнатна квартира?
Чи можна порівнювати райони тільки за zł/m²?
Підбір первинки для покупця платний?
Оновлено: 30 серпня 2026. Публічні ціни та наявність змінюються; перед бронюванням повторно перевіряємо їх у забудовника.
Перевести порівняння в конкретні квартири
Для «Воля чи Мокотув: порівняння новобудов» корисніше порівняти не бренди, а доступні сьогодні лоти однакової кімнатності й бюджету. Контекст цієї сторінки вже передамо у підбірник.
Один основний сценарій для вибору й один альтернативний для вже знайденого об’єкта.